Home / Články / Hateři

Hateři 16

Ano, určitě vás všechny štvou stejně jako mě – HATEŘI. A právě v dnešním článku jim budeme věnovat pozornost. Hate jako takový se vyskytuje všude. Ať zavítáte na jakoukoliv stránku, všude bude napsaný nějaký hate komentář, ale jeho, můžeme to nazvat, „domácí doménou“ je právě ono YouTube. Snad každé video, každý tvůrce, každý kanál má pokaždé několik haterů. Pod čímkoliv na co se podíváte jsou komentáře typu „To je trapní“„fuuuuuuuuuuuuj hnus“„smaš to de*yle“„jdi se zabýt“ apod. Určitě už každý z nás někdy nějaký takový výplod omezené inteligence viděl.

Někteří by mohli podotknout „Ale když se mi to video nelíbí, tak ho nebudu chválit, ne?“ Je to v podstatě úvaha, která vede správným směrem. Pokud se vám video nelíbí, můžete to vyjádřit kritikou, ale je rozdíl mezi kritikou hatem.
Kritika může být jak konstruktivní tak i destruktivní. Konstruktivní kritikou se rozumí komentáře, kde onomu tvůrci dáváme najevo, co by se na videu mělo nebo dalo by se zlepšit a poradíme jak. Destruktivní kritiku chápeme jako něco, kde tvůrci řekneme co bylo špatně a čeho by se měl příště vyvarovat a třeba to tam příště ani nedávat.
Hate (z angličtiny – nenávidět, nesnášet) už mluví sám za sebe. Nikdy na hatu nenajdeme nic pozitivního – příklady uvedeny výše. A kdo je píše? Hater. A co je jeho posláním? Správná otázka. Takový hater nikdy nespí.. teda pokud už nemá po večerníčku a maminka ho nezažene spát a nevypne wifi. Jakmile nějaký youtuber vydá video, hater už čeká u počítače, mačká F5 a okamžitě, když se mu objeví nové 15ti minutové video, 10 vteřin po vydání už je u něj dislike a komentář, jak „vydeo stálo za ho*no“, jak by se youtuber „mňel jýt zabýt“ a aby už „nevidával takoví sra*ki“. A jak takového hatera poznáme? No jednoduše – gramatika na úrovni předškoláka, chování na úrovni předškoláka.. a vlastně.. on to je vždycky maximálně ten předškolák, takže identifikovat „hejtra“ je jednoduché, stačí se dívat.

Co je motivuje tyto nenávistné komentáře psát? Většinou závist. Závist je zmetek – dokáže donutit lidi udělat to, co by normálně neudělali. Dalšími takovými motivy je ale třeba odpor k danému youtuberovi, třeba se někomu nelíbí jeho tvorba, tak místo toho, aby přestal videa sledovat a nevšímal si ho, píše pod jeho videa pořád a stále to stejný – proč? Každý normální člověk si ho právě přestane všímat a nebo mu napíše kritiku. Tadááá, veškerá věda.

Jak se bránit proti haterům? Především: Pokud začínáte na youtube a pod vašimi videi se pravidelně objevují komentáře tohoto typu, nenechte se odradit. Pokud máte opravdu kvalitní tvorbu, 95% lidí to ocení a těch zbylých 5% jsou ti hatovací předškoláci, takže si z nich nic nedělejte. Pěkně z vysoka se na ně vykašlete, pokud vám už opravdu budou vadit, tak je klidně pošlete do míst, kam slunce nesvítí nebo je jednoduše zablokujte. Přinejmenším vám už nebudou moct psát soukromé zprávy ani komentovat videa – a pokud vás budou otravovat i na Twitteru, Facebooku, Instgramu a nevím kde ještě (předpokládám, že MySpace tu nikdo nemá), tak je zablokujte i tam. Pak je to přestane bavit, nebudou mít jak otravovat a postupně upadnou do depresí a jejich miniaturní mozeček tu absenci hatu nepřežije a donutí je jít ven nebo dělat něco užitečného. Snad vás dnešní článek bavil a nepřipadali jste si jak ve vězení, že něco takového čtete za trest. Budu se na vás těšit u dalšího článku, adios.

Autor: mar.kos

Recent comments