Home / Články / Rozhovory s YouTubery #1 – Lukefry

Rozhovory s YouTubery #1 – Lukefry 29

Zdravíčko, rozhodl jsem se to tu trošku oživit a namísto klasických článků si odchytit YouTubera a udělat s ním rozhovor. Doufám, že se vám bude článek líbit a můžeme začít.

Ahoj, rovnou začneme první otázkou. Jak vůbec vznikla tvoje přezdívka?
Deformací mého jména. :D Když mi bylo asi 11, zakládal jsem si s kamarádem účet na hru Club Penguin (vím, že je to blbost, tak se mi nesmějte! :D) a neměl jsem vymyšlenou žádnou přezdívku, takže jsem tak dlouho mutoval svoje skutečný jméno až vzniklo „Lukefry21“ … Tu 21 jsem postupem času zrušil, protože to byla strašná blbost ji tam mít :D

I moje přezdívka vznikla ze skutečnýho jména a myslím, že nejsme jediní. No, jedeme dál. Je všeobecně známo, že tě štve, když ti někdo řekne „Lukefráj“, má to nějaký hlubší význam, nebo tě akorát štve, že lidi komolí tvou přezdívku?
Už mě to dávno neštve :D Pojal jsem to jednou jako vtip, zveličil jsem to v jednom Ask videu a od té doby to bylo něco jako Atiho auto… Dnes už říkám, že je úplně jedno, jestli se má přezdívka čte „Lukefry“, nebo „Lukefráj“ :)

Jojo, Atiho auto je legenda :D. Dál. Máš v natáčení nějaký vzor, kterému by ses někdy chtěl vyrovnat? Ať už zahraniční, či československý.
Já úplně nemám vzor jako takovej. Mám spoustu lidí, kteří mě nějakým způsobem inspirují a asi i trochu ovlivňují, to jo.. Ale že by tu byla jedna osoba, která by pro mě byla jako modla, to asi ne. Nikdo takový mě nenapadá :)

Wow, zajímavý. Jak přicházíš na nápady na videa? Mně osobně, by třeba snad nikdy nic nenapadlo.
Úplně náhodou! Šlágr nebo Regina jsou jasný, párkrát jsem omylem přepnul nebo narazil na internetu na nějaké video a řekl jsem si, že nezpracovat to by byl hřích. Jinak třeba ty pohovory, maturity a podobný skeče jsou převážně dílem náhody :) Já nejsem ten typ YouTubera, co by si sedl a řekl „Tak a teď vymyslím o čem bude další video!“ – to u mě bohužel nefunguje. Mně se prostě musí náhodou někde něco asociovat, dostanu základní nápad a pak už ho jen rozvíjím :)

Zajímavý, já si právě myslel, že to u všech YouTuberů funguje stejně, že to jsou lidi s neomezenýma nápadama a když si usmyslí, že chtějí natočit video, hned ví o čem a zrodí se jim v hlavě scénář. Asi ne. :D
Jinak jedem dál, jak jsi se vlastně vůbec k natáčení dostal?

O tom krásně vypovídá moje video, ve kterém koukám na svá stará, nikdy nezveřejněná videa :D Někdy okolo desátého roku svého života jsem se zhlédl v Lucce a Rayovi a začal jsem si dělat takové ‚Televizní noviny‘ – je to neskutečně cringe obsah, nikdy to neviděl nikdo mimo mou rodinu (tento idylický stav jsem si zhatil sám, když jsem na tom postavil video, ehh :DD) a postupně se to pak vyvinulo v to, že v šestnácti jsem začal s partou kamarádů natáčet, světe div se, Minecraft! No a postupně to vykrystalizovalo v to, co dělám dnes :D

Jo, to bylo boží video! :D Máš nějaký cíl, kterého bys chtěl na YouTube dosáhnout? Třeba určitý počet zhnědnutí na videu, odběratelů.. nebo ti je to jedno?
No… Strašně rád bych dosáhl úrovně, ve které bych se YouTubem alespoň ze dvou třetin uživil – to by bylo krásné :D Jinak aktuálně cíl nemám, chtěl bych se akorát stabilizovat na 100 tisících zhlédnutí měsíčně… A těch 20 tisíc odběrů.. To by taky bylo hezké… Ale dělám videa primárně proto, že mě to baví. Kdybych z toho ale měl víc peněz, mohl bych jim věnovat víc času a to bych si docela přál :D

To je pochopitelný a pěkný přání. :) Určitě znáš pořady jako Aliho parťáci a podobně. Chtěl bys taky někdy účinkovat v televizi, nebo se radši chceš držet „při zemi“ a zůstat jen u YouTube?
Záleželo by na konkrétní nabídce a tomu, co by se po mně chtělo. Konkrétně právě Aliho parťáci mi přijdou neskutečně žánrově roztříštění a ten pořad si podle mě ještě stále nenašel svou cestu. Ali pořádně neví, co chce… Kdyby se to trochu „učesalo“, dal se tomu nějaký řád a moje účast by tam měla nějaký smysl a úroveň, nebránil bych se tomu. Jsem primárně YouTuber, ale do televize a rádia to není zas až tak daleko, jen je podle mě třeba s těmito platformami pracovat trochu jinak, než s internetovým prostředím :)

Jasně, to chápu, vidím to zhruba stejně. Je někdo, s kým bys určitě chtěl někdy zkusit spolupráci ať už na videu, nebo na nějakém větším projektu?
Kovy. Kvůli tomu, že máme podobný smysl pro humor a vlastně i styl, by to mohlo dopadnout zajímavě… Jinak třeba Ati je strašně super člověk, se kterým by pro mě byla čest někdy něco vymyslet. Dál třeba Vadim, Vidrail, Vláďa – to jsou všechno strašně super lidi. No a pak samozřejmě kupa „menších“ lidí – Marty, Peca, Zika, Vítek Soural… :)

Ke Kovymu jsi mi hned seděl. Už jenom poslední dvě otázky ^^.
Jaký máš názor na stálou i momentální scénu československého YouTube, co se ti na ní nelíbí a co naopak líbí?

No, nelíbí se mi, že jsme ustrnuli v mainstreamu, ale na druhou stranu to chápu, tam se točí největší sledovanost a peníze, není se čemu divit. A naprosto mě vytáčí lidé, co hejtují a reagují stylem, že si vyloženě vymyslí hromadu nesmyslů a vydávají je za pravdu – takové považuji za odpad naší scény. Na druhou stranu si ohromně cením lidí, co jdou právě proti proudu – ať už je to Vadim s Vidrailem, kteří to mají všechno „na háku“ a dělají si prostě to, co chtějí – nebo třeba Peca a podobní lidé, kteří nemají moc odběratelů, ale dělají videa, proto, že točí, co je baví a baví je to celkově. Takoví lidé tu jsou a ti se mi na naší scéně ohromně líbí :)

A máme tu poslední otázku. Jak na tvoji tvorbu reagují rodiče a kamarádi? Podporují tě? Jak reagovali, když to zjistili?
Naštěstí mám plnou podporu a mám z toho obrovskou radost :) Zjistili to tak, že rodičům jsem to prakticky řekl – ze začátku to brali s velikým odstupem (hlavně táta, ten generační rozdíl už je propastný), ale dnes už mám jejich podporu a mamka už mi pravidelně dělává recenze, co se jí líbilo a co ne :D Kamarádi zjišťovali postupně :) Ještě mě k tomu napadá, že chvíle, kdy se člověk přestane za svá videa stydět a začne si za nimi stát, je zlomový okamžik, kdy člověk tzv. YouTubově dospěje.

Tak to bylo všechno, děkuju ti za čas, který jsi mi věnoval a za tvoje odpovědi.
Není za co, bylo mi potěšením. :)

Lukefrye můžete začít odebírat ZDE.
Pokud máte nápad, s kým by mohl být další rozhovor, napište sem svůj názor, budu jenom rád.

Recent comments