Home / Za-Play Články / YOUTUBE „KAUZY“ – Množírny

YOUTUBE „KAUZY“ – Množírny 3

Jistě už hodně z vás narazilo na video od youtuberky Sáry Holanové, Fattyho přítelkyně, ve kterém mluví o tom, jak si youtubeři vědomě pořizují psy z množíren. Kvůli tomuto videu se do ní většina členů a diváků CZ/SK Youtube scény pustila. Nějaké to malé procento, které ji stále podporuje se však najde. Ale kolik jich je? Moc ne. A proč se do ní tak pustili? Jestli mají psy z množíren, tak je jenom dobře, že je mají, ne? Jelikož když si koupí psa z množírny, tak ho vlastně zachrání. Ale naopak… Když si ho koupí, tak tím množitele podporuje. Co je teda správně? Nechat psy umírat a trpět v množírnách, nebo si je koupit a tím to podpořit? Obojí v podstatě vyjde nastejno.

Ono vlastně jde jen o to, jak se celá ta situace vyloží a vysvětlí. Podíváme se na to z jedné strany, pak z druhé a ejhle!, ono to vypadá jinak. Ale co je teda potom podstatou této věci? Nic. Je to blbost. Jen to, že daný pes nemá PP hned znamená, že je z množírny? To by se všichni psi s PP měli nechat utratit, nebo je nechat daleko za městem? Ani nápad. Jak už jsem zmínil, když pes nemá PP, neznamená okamžitě, že je z množírny! Sakra lidi, zamyslete se. Teď „mluvím“ k těm, kteří tuto myšlenku podporují. Když má někdo štěňata a chce je prodat, tak není jeho povinností mít PP, nebo snad ano? To už je jeho problém.

Například: Mám kamaráda, dlouholetého, který už dlouho, předlouho chová třeba zlaté retrívry. Je jistota, že jsou čistokrevní, ale nemá k nim papíry. Štěňátka prodá za nějakou tu korunu – v tomto případě je to okamžitě zmetek množitel, který by měl být popraven. Alespoň podle této teorie.. Eh.. No. Radši tento článek ukončím, nebo bych se až moc rozvášnil a nebylo by to dobrý pro nikoho. Takže se loučím a u dalšího článku se budu těšit na Vaši pozornost. Adios.

 

PS: Omlouvám se za velice dlouhou prodlevu mezi články, ale jsem na internátě a nemám ntb, nemám jak psát články, tak se je snažím psát ve volných chvílích doma, ale to by se snad měo brzo napravit. Díky za pochopení :)

Recent comments